Menu Close

TOLI

Amerikos TOLI instituto finansuojamai projektai

 Alytaus ,,Sakalėlio“ pradinė mokykla teikė tris paraiškas TOLI instituto finansuojamiems projektams ir visas jas laimėjo. Projekto temos: Holokausto istorija, Lietuvos žydų istorija ir žmonių likimai, kova su stereotipais, diskriminacija ir žmogaus teisių pažeidimais.

Mokykla vykdys šiuos projektus: ,,Pažintis su žydų kultūra 3c klasėje“, ,,Pasivaikščiojimas žydų muzikinio paveldo pėdsakais“, ,,Žydų miestelis“ (pratybos). Projektai bus įgyvendinti per 2021 m. (iki 2021 m. gruodžio pradžios).

Olga Lengyel Institutas (sutrumpintai – TOLI) Jungtinėse Amerikos Valstijose kartu su Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatu Vilniuje.

PROJEKTO VEIKLOS:

Muzikos pamoką apie žydų dainas vedė istorikas Donatas Puslys, pianistas Darius Mažintas ir operos dainininkas Rafailas Karpis

Penktadienio rytą praskaidrino ne tik pavasarinė saulė, bet ir  ypatingi muzikos garsai. Muzikos pamoką apie žydų dainas1a, 1c, 3a, 4b klasės mokiniams vedė istorikas Donatas Puslys, pianistas Darius Mažintas ir operos dainininkas Rafailas Karpis. Jie priminė Alytaus žydų istoriją, dainavo dainas jidiš kalba. Mokiniams pažadėjo atsiųsti dainų natas ir pasiūlė kartu pakoncertuoti didžiojoje scenoje. 

„ŽYDŲ MIESTELIS“ 

2c klasėje apsilankė mažasis „litvakas“, kuris supažindino mokinius su naujomis tarptau-tinio projekto, finansuojamo Amerikos TOLI instituto „Žydų miestelis“ veiklomis, kurias atlikdami pamokų ciklo metu, sužinos apie žydų simbolius, kultūrą, papročius, tradicijas, išgyvenimus Holokausto metu Lietuvoje. Jau pirmojo užsiėmimo metu vaikai aiškinosi žodžius „Getas“, „Holokaustas“, „Genocidas“, „Štetlas“ , „Akmuo“ ,“Dovydo žvaigždė“, kūrė jiems  įdomiuosius klausimus, rebusus.

 

Kovo mėnesį mūsų mokykloje startavo Amerikos TOLI instituto finansuojamas projektas ,,Pažintis su žydų kultūra”. Ta proga 3c klasės mokiniai dalyvavo nuotolinėje edukacijoje, kurią organizavo Lietuvos žydų draugija. Vaikai ne tik susidomėję klausėsi žydų tautos istorijos, bet ir ,,virtualiai” keliavo į žydišką virtuvę, kur susipažino su patiekalais, kurie gaminami Pesach (didžiausiai žydų pavasario šventei). Vaikai jau su nekantrumu laukia išvykos į ,,Beigelių krautuvėlę” Vilniuje, kur patys galės ne tik degustuoti žydiškus patiekalus, bet ir gaminti pynutes, vadinamas chalomis.

 

„ATMINTIES SIENA“

Gegužės 10 dieną 3c klasės mokiniai lankėsi Kaune, IX forto muziejuje. Ten dalyvavo edukacijoje, kurioje susipažino su NKVD tranzitinio kalėjimo, veikusio IX forte per pirmąją sovietinę okupaciją, tema. Po to buvo pereinama prie vieno tragiškiausių IX forto periodų – nacių okupacijos Lietuvoje: apžiūrimos ekspozicijos apie masines žudynes IX forte ir Lietuvoje, kalinių pabėgimą iš IX forto, Kauno getą bei jo gyventojų likimus, žydų gelbėtojus. Ekskursijos muziejuje pabaigoje buvo apsilankoma prie masinių žudynių lauko ir monumento nacizmo aukoms atminti.

Skip to content