„WABI-SABI 4“ projektas

Jau ketvirtus metus Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuoja Japonijos kultūros projektą „WABI-SABI: tobulumas netobulume“.

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su projekto globėja Japonijos ambasada Lietuvoje tęsia nacionalinį Japonijos menų ir kultūros projektą „WABI-SABI: tobulumas netobulume 4“.

Projektas skirtas Japonijos kultūros pažinimui, pasitelkiant wabi-sabi filosofiją, ieškant netobulumo ir laikino grožio bei nenutrūkstamo tobulėjimo japonų autorių literatūros kūriniuose ir teatro pasirodymuose.

PROJEKTO TIKSLAS – sudaryti sąlygas Lietuvos formaliojo ir neformaliojo švietimo įstaigų vaikų ir jaunimo saviraiškai, ugdyti toleranciją, kūrybingumą ir pagarbą įvairovei, pasitelkiant Japonijos kultūrą ir meną.

PROJEKTO UŽDAVINIAI:

• organizuoti Japonijos menų ir kultūros kūrybinių darbų konkursus, parodas, pasirodymus, siekiant sudominti Japonijos kultūra, ir skatinti surinktas žinias apie Japoniją naudoti kūrybiškai;
  • organizuoti mokymus bei kūrybines dirbtuves pedagogams ir mokiniams apie įvairias Japonijos meno raiškos formas. Tokiu būdu pagilinti pedagogų įgūdžius, praplėsti technikų ir priemonių, naudojamų pamokų metu, įvairovę.

„WABI-SABI: tobulumas netobulume“ – skatina mokytojus ir mokinius pažinti Japonijos kultūrą, kuriant ir atskleidžiant grožį netobulume įvairiomis raiškos formomis. Šių metų raiškos formos – pagal japonų literatūros kūrinius sukurtos iliustracijos ir teatro pasirodymai.

Šiame projekte šiais metais dalyvauja 2c klasės mokiniai.

JAPONIJOS KULTŪROS IR MENŲ „WABI-SABI“ PROJEKTO VEIKLOS 2 C KLASĖ

Labai džiaugiamės įvykusiais projekto “Wabi-sabi: tobulumas netobulume” nuotoliniais mokymais. Nuoširdžiai dėkojame Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmonai poniai Yuko Yamasaki ir šauniam ambasados kolektyvui už galimybę susipažinti ir išbandyti pakavimo meną – furoshiki. Mažieji 2c klasės „Sakaliukai“ jau išbandė ir pasigamino  eko krepšius iš senų skarų.

2c klasės mokiniai buvo išvykę mokytis į Japoniją. O iš tikrųjų vyko Japonijos kultūros ir menų projekto ,,Wabi-Sabi tobulumas netobulume” veiklos: „ Japonų virtuvė. Japoniški sausainiai ,,Balandžiai”“ , jų metu buvo susipažindinta žaidimo forma su japoniškų patiekalų įvairove. O po to visi gamino Hato Sabure, o tai reiškia japoniškai „Sviestiniai balandžiai“. Vaikams užsiėmimas  labai patiko.. Mokiniai dėkoja projekto organizatoriams: Japonijos ambasadai ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centrui.