Baltijos jūros projektas

Mūsų mokyklos 2c klasės mokiniai šiais mokslo metais (2020/2021 m. m.) dalyvauja UNESCO Asocijuotų mokyklų vykdomame Baltijos jūros projekte (BJP). Pagrindinė projekto idėja yra suvienyti devynių Baltijos jūros valstybių – Suomijos, Švedijos, Danijos, Vokietijos, Lenkijos, Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rusijos mokyklų pastangas ieškant bendrų regiono aplinkosaugos problemų spendimo būdų.
Projekto tikslas – skatinti mokinius domėtis regiono aplinkosaugos problemomis, padėti suvokti mokslinius, socialinius, kultūrinius žmonijos ir aplinkos tarpusavio priklausomybės aspektus. Projektas skatina ir gerokai palengvina tiek mokytojams, tiek moksleiviams nepaprastai naudingą apsikeitimą informacija apie naujus aplinkos apsaugos metodus, jų diegimo rezultatus ir dalijimąsi projektų įgyvendinimo patirtimi.
Projekto tikslai ir uždaviniai sprendžiami per praktinę mokinių veiklą. Mokiniai stebi atbundančią gamtą, fiksuoja faktus anketoje, daro išvadas, braižo diagramas. Darbai siunčiami į vieną iš Baltijos jūros šalių.