Menu Close

Lietuva Junior Achievement „Daugiau nei pinigai“

logo white

DAUGIAU NEI PINIGAI“

Tai 5 pamokų ciklas 4-ų pradinio ugdymo klasių finansinio raštingumo ir verslumo ugdymui. Turinys yra parengtas ir adaptuotas pagal 4-ų pradinio ugdymo klasių bendrąsias programas. Programos metu mokiniai įgyja pinigų valdymo, kūrybiškumo, verslumo, pasaulinės rinkos suvokimo kompetencijų. Taikomi praktinio mokymo metodai ir įvairius finansinio raštingumo ir verslumo aspektus simbolizuojantys veikėjai padeda mokiniams įgyti praktinių žinių, kaip pradėti verslą ir protingai valdyti pinigus.

Pirma pamoka. Kur auga pinigai?

Mokiniai sužino, kokie įgūdžiai būtini pinigams valdyti ir ką reiškia uždirbti pinigų, juos taupyti ir leisti. Mokiniai susipažįsta su finansų institucijomis ir jų teikiamomis paslaugomis: taupymu, palūkanų uždirbimu, mokėjimu. 

Antra pamoka. Kaip pradėti verslą?

Mokiniai sužino, kad žmonės, įvertinę, kas jiems patinka ir ką gerai moka daryti, gali nuspręsti, kokį verslą pradėti.

Trečia pamoka. Mano verslo planas.

Mokiniai sužino, ką būtina padaryti, norint įgyvendinti verslo idėją, ir kuria verslo planą. 

Ketvirta pamoka. Kaip valdyti verslą?

Mokiniai išsiaiškina, kodėl finansų įstaigos skolina, o žmonės skolinasi pinigų verslui. Mokiniai sužino skolinimosi pranašumus ir trūkumus, įskaitant ir tai, kad pasiskolinus būtina mokėti palūkanas. Verslo aplinkos simuliacijoje mokiniai seka finansinį pelną ir nuostolius.

Penkta pamoka. Pasaulinė sėkmė.

Mokiniai nagrinėja pasaulio rinkos galimybes ir iššūkius.

Alytaus „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje 2024-04-18 vyko renginys „Taupuko akademija“, dalyvavo 9 miesto bendrojo ugdymo įstaigų 4 klasių mokinių komandos.

https://www.sakaleliomokykla.lt/renginys-taupuko-akademija/

 

 

Skip to content