Menu Close

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis

Projekto tikslas: didinti bendrojo ugdymo įstaigų tinklo veiklos efektyvumą

Projekto uždavinys: modernizuoti gamtos ir technologinių mokslų mokymo(si) aplinką

Projekto partneriai: visos šalies savivaldybės ir valstybinės mokyklos ir kt.

Projektui įgyvendinti skirta: 24 065 118,47 eurų. Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų

Projekto vykdymo laikotarpis: 2017 m. kovas – 2021 m. gruodis

Projekto kodas: 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001

Įgyvendinant projektą įvykdytos šios veiklos:

Vykdomos veiklos:

  • Kuriami regioniniai STEAM atviros prieigos centrai
  • Mokyklos aprūpinamos kompiuterine įranga nuotoliniam mokymui(si)

Projekto nauda

Projekto metu mokyklos aprūpintos gamtos pažinimo, chemijos ir fizikos mokymo priemonėmis, elektroninėmis mokymo priemonėmis, laboratoriniais indais, kompiuterine technika ir kt. Atnaujinus 1–8 klasių mokinių tiriamosios ir praktinės veiklos aplinką, praturtinus mokymo(si) procesą gerėja mokinių ugdymo kokybė ir jų pasiekimai. Projekto lėšomis parengtos metodikos padeda tikslingiau naudoti mokymo priemones ir įrangą atliekant įvairius eksperimentus, tyrimus, bandymus, laboratorinius darbus. Jie skatina mokinių susidomėjimą gamtos ir technologiniais mokslais, tikimasi, kad ateityje tai didins ir šių mokslų potencialą bei būsimų technologijų ir gamtos mokslų specialistų skaičių. Įgyvendinant projektą septyniuose šalies regionuose įkurti STEAM atviros prieigos centrai, atveriantys modernias galimybes mokytis gamtos ir technologinių mokslų, inžinerijos ar matematikos.

Projekto nuorodos

Projektą įgyvendina

Nacionalinė švietimo agentūra

Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla, kaip ir kitos šalies mokyklos, vykdančioms pradinio ir pagrindinio ugdymo I pakopos programas, dalyvavo ES fondo lėšomis finansuotame projekte „Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis“ (Nr. 09.1.3-CPVA-V-704-02-0001), kurio metu mokyklos aprūpintos gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis bei įranga, siekiant įrengti ar modernizuoti mokinių gamtos ir technologinių mokslų tiriamosios bei praktinės veiklos aplinką bei mokymo(si) procesą. Projekto metu įsigytas priemones ir įrangą mokyklos mokytojai aktyviai naudoja matematikos, pasaulio pažinimo pamokose bei per neformaliojo švietimo užsiėmimus, atliekant įvairius bandymus, stebėjimus, eksperimentus ir tyrinėjimus. Džiaugiamės galėdami praturtinti ugdymo procesą mokinių patyrimine veikla, kurti įtraukesnes, įdomesnes ir patrauklesnes pamokas mūsų mokiniams.

Skip to content