Bendras Alytaus ir Didžiosios Britanijos mokyklų projektas „Inovatyvios, vertybėmis grįstos mokyklos kultūros įtvirtinimas“

Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla kartu su kitomis keturiomis Alytaus miesto mokyklomis – Alytaus Senamiesčio pradine mokykla, Šaltinių pagrindine mokykla, Alytaus „Vilties“ mokykla-darželiu, Alytaus „Drevinuko“ mokykla-darželiu, bendradarbiaudamos su penkiomis Ekseterio (Exeter, Didžioji Britanija) mokyklomis pradėjo įgyvendinti Erasmus+ programos projektą „Inovatyvios, vertybėmis grįstos mokyklos kultūros įtvirtinimas“ („Embedding an innovative values led school culture”).

Projekto tikslas – ištirti mokyklų vertybes, pagrindines vadovavimo problemas, mokykloje egzistuojančias atskirties problemas ir jų įtaką, skatinti mokyklas, projekto partneres, diskutuoti, mokytis, dalintis gerąją patirtimi ir praktika tarpusavyje. Įgyvendinant projektą vyks seminarai, mokymai, vizitai į partnerines mokyklas, Alytaus miesto mokyklų partnerių bendri renginiai, vykdoma gerosios patirties sklaida, bus sukurta projekto idėją reprezentuojanti vaizdo medžiaga.

Š. m. lapkričio 21–24 d. Alytuje vyko pirmasis tarptautinis Ekseterio (Exeter, Didžioji Britanija) ir Alytaus miesto mokyklų, projekto partnerių, susitikimas, kuriame dalyvavo  9 atstovai iš Didžiosios Britanijos ir 16 Alytaus miesto mokyklų atstovų.

Ekseterio delegacijos atstovai savo vizitą pradėjo Alytaus miesto savivaldybėje, kur juos priėmė Alytaus miesto savivaldybės meras Vytautas Grigaravičius. Pasidžiaugęs užsimezgusiu ryšiu ir vykdomu bendradarbiavimu, Alytaus miesto savivaldybės meras palinkėjo projekto partneriams „produktyvaus darbo bei stiprinti draugystę be sienų“.

Vėliau delegacija lankėsi visose projekte dalyvaujančiose Alytaus miesto mokyklose, dalyvavo edukacinėje programoje Alytaus kraštotyros muziejuje, vyko į edukacinę išvyką į Druskininkus.

Vizito metu buvo pristatytos projekte dalyvaujančios Alytaus ir Ekseterio švietimo įstaigos, apžvelgti įgyvendinamo projekto tikslai ir uždaviniai, sudarytas projekto įgyvendinimo veiklos planas, aptarti finansiniai bei kiti projekto strateginiai klausimai, numatytos artimiausių tarptautinių susitikimų datos.

Projekto trukmė – 24 mėn.

Pranešimą parengė raštinės vedėja Simona Neveckienė