Dzūkiškos šnektos švencė „Slūžinau pas ponų“

„Šių nakcelį per nakcelį nemigau, nemigau, su brolaliu vobelėlį sodzinau, sodzinau…“- šituoj dainu, katrų pagiedoj 4c klasės mokiniai, prasdėjo trečiadienis „Sakalėlio“ mokyklon. Šiųdzien cia kalbėjom dzūkišku šnektu. Kožnos pamokos pradzion in salį, per mokyklos gramoponų kalbėc,  ajo pacys paciausi, iš kožnos klasės acrinkci,  dzūkeliai. Jir apiej kų ciktais nepribajino: jir dzūkiškų žodzį, vyšnukį ant šakelės, katilų aukso sodzi, apiej Lukošukų, katris gųsdzino mokytojų, procyngų šunį, ažaro žmogų, drūtų tabokinį, paparcio žiedų- visko jir neišvardzysi. Buvo smagu klausycis interasnų porinimų.Visi dalyvavį šventėj  gavo po padėkų ir mažulukį saldzių dovanėlį. Pacian galan švencės,  mokytoja Veneta Baliukonienė, visiem palinkėjo kuo ciktai daugiaus kalbėc dzūkiškai, mylėc Dzūkijų jir dzūkiškų šnektų.