ELNIO DEVYNIARAGIO ŠVENTĖ ALYTAUS „SAKALĖLIO“ PRADINĖJE MOKYKLOJE

Gruodžio 22 dienos ankstyvą rytmetį Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos bendruomenė tradiciškai mokyklos kiemelyje susirinko pažymėti Elnio Devyniaragio šventę. Mokinių rankose sužibo šimtai žvakelių, nušviečiančių kelią Elniui Devyniaragiui.

Pagal senovės lietuvių tikėjimą, pagrobtą ir tamsos pasaulyje įkalintą Saulę į Žemę grąžina elnias Devyniaragis, nešdamas ją ant ragų. Nuo priešpilnio mėnulio iki pilnaties – 9 paros, todėl elnias vadinamas devyniaragiu. Pasakojama, kad baltas elnias išbėga per saulėgrįžą, o atbėga per Kalėdas.

Laikas, kai tai nutinka – gruodžio 25-oji – nuo seno vadinamas saulėgrįža, o priėmus krikščionybę – Kalėdomis. Lietuvoje trumpiausios metų dienos ir ilgiausios naktys būna gruodžio 23–24 dienomis. Kai, pagal senąjį lietuvių tikėjimą, elnias parneša Saulę, dienos pradeda ilgėti, o naktys – trumpėti. Saulė sugrįžta! Taip prasideda Kalėdos – Kristaus, arba visuotinio gėrio, prisikėlimo šventė.

Lai kiekvieno „sakaliuko“ širdyje apsigyvena šviesa, šiluma ir džiaugsmas!