„Kūrybiškumo laboratorija“  – Erasmus+ programoje KA1 bendrojo ugdymo mobilumo projektas

Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla 2019 m. vasario mėn. teikė paraišką Švietimo mainų paramos fondui. Paraiška buvo įvertinta 93 taškais. Mokykla gavo finansavimą Erasmus+ programos KA1 bendrojo ugdymo mobilumo projektui „Kūrybiškumo laboratorija“, kuris startuos 2019 m. spalio mėn. ir bus įgyveninamas iki 2020 m. rugsėjo mėn.

Projekto tikslas – kelti darbuotojų kompetencijų ir įgūdžių lygį mokėjimo mokytis kompetencijos tobulinimo(si) srityje, t. y. išmokti skirtingų strategijų mokymo(si) įgūdžiams tobulinti, įgyti naujos, tarptautinės patirties, kaip kūrybingai naudoti tradicinius ir naujus mokymo metodus, tradicines pamokas keičiant naujoviškomis, patraukliomis, įtraukiančiomis; kaip pravesti pamoką kūrybingesniu ir įdomesniu būdu, stimuliuojant mokinių kūrybinį ir kritinį mąstymą.

Siekiant pokyčio mokykloje, ypatingas dėmesys bus skiriamas kūrybiškumui formaliajame ir neformaliajame ugdyme, vykdomos įvairios kūrybiškos veiklos, kurių metu mokymas(is) bus patrauklus, įdomus, motyvuojantis, keliantis smalsumą, skatinantis tyrinėti, ieškoti ir atrasti, mokinius vienijantis bendrai kūrybiškai veiklai. Mokiniuose išlaisvintas kūrybiškumas praturtins jų žodyną, lavins vaizduotę, kels atsakomybę, socialinių įgūdžių lygį, žinių ir mokėjimų panaudojimą praktiškai.

Projekto metu šeši mokyklos darbuotojai dalyvaus tarptautiniuose kvalifikacijos tobulinimo kursuose Kroatijoje. Dalyvaudami šiuose kursuose mokytojai įgis pedagogikos ir didaktikos, metodų valdymo, pamokų organizavimo, aplinkų kūrimo kompetencijų. Gerosios patirties pavyzdžiai ir praktika padės atrasti, geriau pasirengti ir sėkmingiau integruoti naujas mokymo(si) strategijas ir metodus į kasdienę formalaus ir neformalaus ugdymo veiklą tobulinant mokėjimo mokytis kompetenciją bei gerinant mokyklos ugdymo(si) kokybę.

Informaciją parengė raštinės vedėja Simona Neveckienė