Menu Close

Nominantai Šviečiamosios gyvulininkystės programoje „Gyvulininkystė ir aš”

2015-2016 mokslo metais „Sakalėlio” pradinės mokyklos mokiniai dalyvavo Šviečiamosios gyvulininkystės programoje, vykdė įvairias edukacines veiklas mokykloje ir už jos ribų, dalyvavo kūrybinių darbų konkurse „Gyvulininkystė ir MES“ ir iš 40 Lietuvos ugdymo įstaigų pateiktų projektų tapo nominantais dėl projekto ir darbo kūrybiškumo, renginių masiškumo, viešumo, sugebėjimo perteikti konkurso tikslus ir uždavinius.

Analogų neturinti programa.

Šviečiamoji gyvulininkystės programa, skirta paskatinti vaikus ir jaunimą domėtis gyvulininkyste, startavo prieš pusantrų metų. Buvo sukurta analogų Lietuvoje neturinti programa, kuria siekta užpildyti žinių apie gyvulininkystę spragas, ir parengta trims skirtingoms amžiaus grupėms – darželinukams (I modulis), 1–4 klasių mokiniams (II modulis) ir 5–8 klasių mokiniams (III modulis) – pritaikyta mokomoji medžiaga bei metodinė medžiaga pedagogams. Programoje dalyvauti atrinkta 100 iniciatyvių ugdymo įstaigų – darželių ir mokyklų. Įstaigos aprūpintos edukacijai reikalinga mokomąja medžiaga, priemonėmis ir apdovanotos atminimo dovanomis už ryžtą bei drąsą dalyvauti šioje visiškai naujoje programoje. Į mokyklas ir darželius, tapusius programos dalyviais, iškeliavo pratybų knygelės, spalvinimo albumėliai, pažintiniai filmukai apie ūkinius gyvūnus, dėlionės, rašikliai, kreidelės, kuprinės, puodeliai ir kt. Galimybė ugdymo įstaigoms. Pasinaudodamos gauta mokomąja medžiaga ir priemonėmis ugdymo įstaigos turėjo savarankiškai įgyvendinti projektą ar parengti kūrybinį darbą, skirtą įgyti naujų ar pagilinti turimas žinias apie gyvulininkystę. Dalyviams išradingumo netrūko: jie rengė viktorinas ir konkursus, statė spektaklius su pačių gamintomis lėlėmis, organizavo piešinių ir lipdinių parodas, margučių marginimo, vilnos vėlimo ir kitus užsiėmimus. Iš viso programos dalyviai suorganizavo beveik 500 renginių, į kuriuos sukvietė apie 17 tūkst. vaikų. Be to, iniciatyviausiems dalyviams programos įgyvendintojai padovanojo gyvą pažintį su gyvulininkyste: darželiams – gyvūnėlių parodas, o vyresniems programos dalyviams – išvykas į gyvulininkystės ūkius ir mokslo bei studijų įstaigas. Konkursas žinioms patikrinti. Kiekvieno mokymosi proceso pabaigoje būtinas žinių patikrinimas ir įtvirtinimas. Vadovaujantis tokia nuostata šių metų gegužę buvo paskelbtas Šviečiamosios gyvulininkystės programos dalyvių kūrybinių darbų konkursas „Gyvulininkystė ir MES“. Jo tikslas – sužinoti, kaip programos dalyviams sekėsi pagilinti bei įtvirtinti žinias apie gyvulininkystę ir kieno įgyvendinti projektai ar parengti kūrybiniai darbai geriausi. Konkurso dalyviai turėjo užpildyti nustatytos formos paraišką ir aprašyti savo kūrybinius darbus ar projektus. Taip pat buvo būtina pridėti tai iliustruojančią vaizdinę medžiagą. Konkursui pristatyta 40 projektų. Aktyviausi buvo II modulio dalyviai – pradinių klasių mokinukai ir jų pedagogai.Komisija, sudaryta iš Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos bei Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro darbuotojų, iš kiekvieno modulio atrinko po 5 konkurso nominantus. Renkant geriausius lėmė projektų ir darbų kūrybiškumas, renginių masiškumas, viešumas, sugebėjimas perteikti konkurso tikslus ir uždavinius. Konkurso „Gyvulininkystė ir MES“ nominantai .
Skelbiame (abėcėlės tvarka, eiliškumas reikšmės neturi) konkurso „Gyvulininkystė ir MES“ nominantus. 

I modulis – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų kategorija: Kauno lopšelis-darželis „Spindulys“, Klaipėdos lopšelis-darželis ,,Klevelis“, Klaipėdos lopšelis-darželis „Vyturėlis“, Šiaulių lopšelis-darželis „Klevelis“, Vilniaus lopšelis-darželis „Gintarėlis“.

II modulis – pradinio ugdymo įstaigų kategorija: Alytaus rajono Miroslavo gimnazija, Alytaus „Sakalėlio“ pradinė mokykla, Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija, Kauno Viktoro Kuprevičiaus pagrindinė mokykla, Rokiškio Senamiesčio progimnazija.

III modulis – pagrindinio ugdymo 5–8 klasių įstaigų kategorija: Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokykla, Panevėžio rajono Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla, Prienų rajono Skriaudžių pagrindinė mokykla, Smalininkų technologijų ir verslo mokykla, Šiaulių „Romuvos“ progimnazija.

Šviečiamąją gyvulininkystės programą įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras.

Skip to content