Tolerancijos diena

Tolerancija (lot. tolerantia – kantrybė). Įvairūs socialiniai tyrimai rodo, kad lietuviai labiausiai jaučiasi diskriminuojami dėl amžiaus, lyties ir fizinės bei psichinės negalios. Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių žmonių, sergančiųjų ir turinčių problemų toleranciją. Tarptautinė tolerancijos diena Lietuvoje minima jau keturioliktus metus. Šios dienos paminėjimui kasmet pasiūlomas vis kitoks simbolis. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – PAUKŠTIS.

Alytaus „Sakalėlio“ pradinėje mokykloje taip pat buvo paminėta ši diena. Buvo vedamos specialios pamokėlės  apie toleranciją (kurias vedė socialinė pedagogė V. Makaveckienė) ketvirtos klasės mokiniams, kuriems buvo rodomos skaidrės, filmukai, daug diskutuojama šia tema… Taip pat mokiniai karpė paukštelius, kai kurie juos patys margino įvairiausiomis spalvomis. Paukšteliais buvo puošiamos mokyklos durys su užrašu „Būkim tolerantiški“. Koridoriaus siena taip pat buvo puošiama plakatais, užrašais, taip pat paukšteliais simbolizuojančiais Tolerancijos dieną. Kitose klasėse su klasės mokytoja irgi buvo kalbama apie šią dieną, jos prasmę… 3a klasės mokiniai net padarė mini piešinėlių su paukšteliais parodėlę.

Žodis tolerancija yra aktualus šiandien ir tikrai išliks aktualus ir ateityje.