Vizitas į Lietuvybės centrą

Vasario 29 dieną 4c klasės mokinės Saulėja, Liepa, Elza, Emilija, Goda ir jų mokytoja Veneta keliavo į Likiškėlių progimnazijos Lietuvybės centrą. Čia užsiėmimus lanko emigracijoje gyvenę ar iš užsienio į Alytų atvykę vaikai. Jiems įdomi Lietuvos kultūra, tradicijos ir papročiai. „Sakaliukės“ pravedė edukaciją „Verpstės“. Vaikai nustebo sužinoję, kad anksčiau žmonės augino avis, sėjo linus, o ilgais rudens ir žiemos vakarais patys prisiverpdavo siūlų. „Sakalėlio“ pradinės mokyklos 4 c klasės mokinės supažindino Lietuvybės centre vaikus su verpimo ratelio dalimis, verpste, visi mokėsi dainuoti lietuvių liaudies dainą „Aš pasėjau linelį“, minė mįsles, ragavo linų sėmenų ir sausainių su linų sėklomis. Ypač sužavėjo susirinkusiuosius pasakojimai apie laumes, kadaise verpusias plaukus. Edukacijos pabaigoje visi dekoravo Lietuvos vėliavos spalvų siūlais verpstę, kas puikiai pavyko. Centre pažadėjome apsilankyti dar ne kartą, kad padėtume geriau susipažinti atvykusiems į Lietuvą su lietuvių etnografinėmis tradicijomis.