,,Bitutė darbštuolytė“

Kovo 25-oji – Gandrinės. Tai tokia didelė šventė, kad ,,net paukščiai tądien lizdų nesuka“. Ši šventė dar vadinta  Bičių diena. Aviliams įšilus saulės atokaitoje bitelės pakyla apsiskraidyti. Tikėta, kad išsinešančios iš avilio pravėdinti ir paslaptingąjį savo ,,kodylą“. Bitininkai tądien keldavo spietines į medžius, kad vasarą spiečiai toli nenuklystų. Liaudies išmintis sako: ,, Bitutės prakaitas Dievui šviečia“, ,,Būk darbštus kaip bitelė“. Bitės nuo seno lietuvių buvo mylimos ir gerbiamos. Artėjant Bičių dienai 2b klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos metodininkės Linos Vaitkevičienės, dalyvavo edukacinėje pamokoje Alytaus raj. Radžiūnų km. ,,Avilio“ sodyboje. Ten vaikai daug sužinojo apie bites, jų gaminamus produktus. Kaip skanu buvo ragauti medų, gerti žolelių arbatą ir vaišintis medaus pyragu. Daug džiaugsmo suteikė pačių iš vaško nulietos žvakelės, savo rankomis suformuoti ir iškepti skanūs meduoliukai. Didžiausią įspūdį padarė pamatytos už lango skraidančios bitelės. Kupini įspūdžių, geros nuotaikos, daug sužinoję, sugrįžo vaikai į mokyklą. O namuose tėvelius pradžiugins savo žiniomis ir mažomis dovanėlėmis, kurias pagamino savo rankelėmis.