Gegužė

Į žemę atėjo pats gražiausias mėnuo- gegužė. Miškai prisipildė paukščių klegesio, suvešėjo augmenija. Pirmiausiai  padovanojęs nusvirusias baltas, kvepiančias ievos kekes, kiek vėliau keliančias į žemę nusileidusias Saulės dukrytes- pienes,šis mėnuo dovanoja ir magišką “kukū”. Kitados išgirdus gegutės balsą, mūsų protėviai rinkosi į vakaronę. Laikantis senųjų tradicijų 1C klasės mokiniai pakvietė savo mamytes į “Gegužės” šventę. Vaikai papasakojo įvairiausių pasakymų apie gegutę, žaidė žaidimus, dainavo dainas. Senovėje mama buvo sulyginama su mitologinėmis deivėmis:Žemyna, Laima ir Milda. O juk gegužės mėnesį vykdavo apeigos,kurių metu  pagerbiamos šios dievybės. Taigi mokiniai daug gražių žodžių skyrė ir savo mylimiausioms mamoms. O mamytės buvo tiesiog nuostabios. Jos kaip bitutės, kruopščiai atliko kūrybines užduotis: pynė mergaitėms kasas, puošė pavasario žiedais vainikus, rišo ryškiaspalves juosteles ir grojo gegutės valsą.Šventės pabaigoje vaikai sveikino savo mamytes, įteikdami dovanėles, kurias patys ruošė su didžiausia meile ir kruopštumu.