ĮDOMI ISTORIJOS PAMOKA ALYTAUS MIESTO PEDAGOGAMS

2019 m. rugsėjo 16 d. Alytaus ,,Sakalėlio” pradinėje mokykloje vyko seminaras ,,Kito (kitokio) kultūra ir istorija – tolerancijos samprata”, kurį organizavo Tarptautinė istorinio teisingumo komisija bendradarbiaujant su ,,Sakalėlio” pradinės mokyklos tolerancijos centru. Seminare žinių sėmėsi Alytaus ,,Sakalėlio” pradinės mokyklos, Putinų, Jotvingių, A.Ramanausko – Vanago gimnazijų, Piliakalnio progimnazijos pedagogai. Sekretoriato vadovo pavaduotoja, švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė atsakė į mokytojams rūpimus klausimus tarpukario ir pokario tema. Kadangi artėja rugsėjo 23 – Lietuvos žydų genocido atminties diena, nemažai dėmesio skirta žydų – tautinės mažumos Lietuvoje istorijai. Mokytojai praktiškai išbandė metodinę priemonę ,,Rasiniai įstatymai prieš žydus”, peržiūrėjo keletą filmų šia tema. Nors seminaras vyko po pamokų, tačiau žmonių istorijos, pavyzdžiai mokytojams paliko gilų emocinį poveikį.

Alytaus ,,Sakalėlio” pradinės mokyklos TUC koordinatorė Vilma Žilionienė