LEKUS Alytaus skyriaus/Alytaus miesto etninės kultūros mokytojų metodinės grupės susitikimas su etnokultūros puoselėtoja Onute Drobeliene.

LEKUS Alytaus skyriaus/Alytaus miesto etninės kultūros mokytojų metodinė grupė (mokytojai iš Alytaus „Sakalėlio“ pradinės mokyklos, Piliakalnio progimnazijos) lankėsi Dzūkijos nacionaliniame parke, kur kartu su Lietuvos etninės kultūros globos tarybos nare, etnografe, pedagoge, tautodailininke, etnokultūrinių renginių organizatore Onute Drobeliene, puikiai išmanančia dzūkų krašto žmonių gyvenimo būdą, papročius, tradicijas, aplankė Marcinkonių etnografinį muziejų bei Margionių kaimą. Marcinkonių muziejuje ir Margionių kaime aptarė pagrindinius Dzūkijos regiono išskirtinumus, simbolių reikšmes, sodybos puošybos elementus. Onutė Drobelienė dalijosi ne tik dalykinėmis žiniomis apie šilų dzūkus, bet kaskart dzūkiška tarme stebino mitologiniais pasakojimais, linksmomis istorijomis, senolių pamokymais, vaišino pušų kankorėžių medumi. Edukacija mokytojams ,,Dzūkijos regionas: puošyba, raštai, simboliai” dar labiau įtraukė mokytojus domėtis ir analizuoti savo krašto ypatumus.
Aa