Moksliuko laboratorija 2017

Gegužės 10 d. po pamokų Alytaus miesto pradinukai skubėjo į Kraštotyros muziejų pasivaržyti  ir pasitikrinti savo žinias „Moksliuko laboratorijoje 2017“, kurią atidarė „Sakalėlio“ pradinės mokyklos mokytojos: mokytoja metodininkė Lijana Gudaitienė, vyresniosios pradinių klasių mokytojos  Lina Bubnienė ir Gražina Gurnevičienė. Susirinkusius „Volungės“, „Vidzgirio“, „Likiškėlių“ ir „Panemunės“ pagrindinių mokyklų vaikučius ir jų mokytojas pasveikino „Sakalėlio“  pradinės mokyklos direktorė Virginija Vitunskaitė,  dainuoti paragino mažieji „Sakalėlio“ choristai, vadovaujami muzikos mokytojos metodininkės  Redos Vokietaitienės. Dalyviai atvyko pasiruošę išradingus prisistatymus. Netrukus mokytojos metodininkės Lijanos Gudaitienės rankose pradėjo vykti keisti, bet ir labai įdomūs, eksperimentai, prie kurių prisijungė ir mokinukai:  liejosi ryškiosios vaivorykštės, veržėsi vulkanai.  Vaikai entuziastingai atliko bandymus su gintaru: degino, šlifavo, galiausiai pasigamino papuošalą. Varžėsi, kas geriausiai pažįsta Lietuvoje augančius medžius ir gyvenančius paukščius, kas žino šalies etnografinius regionus, ežerus ir upes. Teko pasukti galvą, kaip nejudinant indų perkelti vandenį iš vieno indo į kitą, turint tik šiaudelį, kurio į burną dėti – negalima. Teko pasiginčyti ir prisiminti, kiek kojų turi voras. „Dėdės Juozo dirbtuvėje“ mažieji mokslininkai turėjo  atpažinti senovinius darbo įrankius ir pasakyti, kokius darbus su jais dirbo senoliai. Užduotis pasirodė nelengva. Geriausiai „Moksliuko laboratorijoje 2017“ sekėsi „Panemunės“ pagrindinės mokyklos ketvirtokams.  Antroji vieta atiteko „Volungės“ pagrindinės mokyklos komandai, trečioji – „Vidzgirio“ pagrindinės mokyklos ketvirtokams. Nugalėtojams įteiktos atminimo dovanos: statulėlės „Pelėdžiukės“, diplomai. Renginiui pasibaigus, dalyviai neskubėjo skirstytis, džiaugėsi smagiai praleista popiete.