Netradicinė diena  „Judėk kitaip“

Jau antri metai, kai mūsų „Sakalėlio“ pradinė mokykla yra EKO mokyklų  tinklo narė, kuri aktyviai  įsitraukusi į gamtosaugines – tiriamąsias veiklas ir sveikos gyvensenos  puoselėjimą. Dar dalyvauja bendrame Didžiosios Britanijos ir Lietuvos projekte „Erasmus+“, kurio dėka mokykloje sukurtos vertybės ir puoselėjamos mokyklos bendruomenės gyvenime.  Šiais mokslo metais visos EKO mokyklų tinklo narės gavo užduotį: suorganizuoti  rugsėjo ketvirtąją savaitę netradicinę dieną mokykloje „ Judėk kitaip“. Mūsų mokykla šiai dienai ruošėsi iš anksto. Klasės gavo užduotį: sukurti  sportinį šūkį panaudojant raktinius žodžius. Buvo sukurta  keturiolika nuostabių šūkių, bet  balsų daugumą surinko 4 c klasės mokinės Godos Truncaitės sukurta :“Sportas, sportas- sveikata, tai vertybė tobula“.

Rugsėjo 27 dieną vyko įvairūs sporto renginiai  gryname ore. Mokiniai lenktyniavo su paspirtukais ir riedžiais. Po to buvo  paruošta  dvidešimt stotelių su įvairiausiomis sporto rungtimis, kurias vaikai turėjo įveikti individualiai ir surinkti kuo daugiau taškų. Stotelėse taškus žymėjo visos mokytojos ir mokinių mamytės. „Judėk kitaip“  dieną pratęsė šokių fiesta ir apdovanojimai – medaliai su mokyklos vertybėmis, pažymėjimai  ir kamuoliai. Buvo pagerbti paspirtukų ir riedžių varžybų nugalėtojai.

Tokia diena  vaikams  yra labai naudinga. Kiekvienas mokinys pajuto sėkmę, daug džiugių emocijų. Judėjimas, šokis, mankšta, fiziniai pratimai, judrūs žaidimai – sportas, sveika gyvensena, grūdinimasis gryname ore – tai  vertybė, kuri reikalinga visiems: mažiems ir dideliems  kiekvieną dieną.