Paukštukų susbėgimas

Vieversio, gandrų, 40-ties paukščių, gegutės diena- visos šios šventės mūsų proseneliams buvo be galo reikšmingos. Tomis dienomis buvo laikomasi tam tikrų papročių, tradicijų, bandymų burti, spėti kas lauks ateinančiais metais. Pavyzdžiui, jei vasario 24-ąją, per Vyturio dieną, merginos šukuosis plaukus, tai vasarą pasėlius amaras užpuls; jeigu kovo 10-ąją- 40 paukščių dieną pašals, tai šalnos truks apie 40 parų; jei gegutė užkukuos dar nesužaliavus medžiams, bus badas. Tokios ir dar įvairiausios etninės išminties savo šeimynykščius gegužės 3-iąją šventėje „Paukštukų susbėgimas“ mokė 1c klasės mokiniai ir jų mokytoja Veneta. Dėkui mokytojai Vilijai už išmokytus šokius.  Ir labai labai didelis ačiū visiems šokusiems, dainavusiems, negailėjusiems aplodismentų svečiams. Buvo be galo smagu, tarsi gražioje, darnioje, laimingoje šeimoje.