Seneliai – mūsų išmintis

Sveiki gyvi, sveteliai, mūsų mylimieji,

Sveiki gyvi, sveteliai, mūsų laukiamieji…

Gruodžio 2-osios vakarą skambėjo lietuvių liaudies daina iš 2 b klasės mokinių lūpų. Vaikai, su klasės mokytoja Lina Vaitkevičiene, sukvietė savo senelius ir tėvelius į gražią trijų kartų šventę ,,Seneliai – mūsų išmintis“. Sugužėjo į šventę didelis būrys svetelių iš įvairių mūsų krašto vietovių. Anūkai savo seneliams dovanojo išmoktas eiles,  daineles, žaidimus, šokius. Pradinių klasių mokytojos metodininkės Lina Vaitkevičienė, Reda Vokietaitienė ir Vilija Sližauskienė labai pasistengė, kad šventė seneliams ir tėveliams būtų įdomi ir įsimintina. Džiaugsmu spindėjo visų akys matant savo vaikus ir anūkus deklamuojant, dainuojant, žaidžiant, vaidinant. Seneliai ir tėveliai kartu su savo vaikais ir anūkais taip pat šoko, dainavo, muzikavo. Visiems buvo linksma ir smagu praleisti laiką kartu.

O kokių gardumynų paruošė močiutės savo anūkėliams. Nieko skanesnio nerasi už močiutės iškeptą pyragą, suspaustą sūrį, paruoštą ypatingą skanėstą. Todėl visi vaišinosi paruoštomis vaišėmis ir gėrėjosi močiučių ir mamyčių išradingumu. Šventės dalyviai akį paganyti galėjo surengtoje senelių rankdarbių parodėlėje. Darbštūs ir kūrybingi seneliai nustebino savo sukurtais mezginiais, nėriniais, medžio drožiniais ir iš laikraščių virvelių sukurtais dirbiniais.

Vaikai labai džiaugėsi, kad seneliai apsilankė mokykloje, kurioje jie mokosi. O seneliai buvo laimingi pamatę ir išgirdę, kokie yra šaunūs jų anūkai. Ne vienas džiaugsmo ašarą nubraukė, kai anūkai,  su baltu angelėliu rankose, atskubėjo padėkoti jiems už gerumą, meilę, šilumą.

Po šventės visi laimingi išskubėjo į namus.