Šviesos diena

Trumpos gruodžio dienos lėkte lekia belaukiant šv. Kalėdų. Ilgus Advento vakarus sušildo buvimas su šeima, kartu, besišnekučiuojant  su vaikais. O gruodžio 13-ąją dar ir daugybės žvakelių šviesa. Iki Kalėdų lieka 12 dienų. Seniau kalendorius neatitiko saulės metų, ir žiemos saulėgrįža būdavo gruodžio 13 dieną. Žmonės dar ir dabar sako, kad per šventą Liuciją – ilgiausia naktis arba trumpiausia diena. Kadaise tai buvo tiesa, nes pagal senąjį kalendorių saulėgrįžos diena būdavo gruodžio 13-oji, todėl ši Šviesos diena susijusi su visomis saulėgrįžos tradicijomis. Mūsų mokyklos 2c klasės mokiniai Šviesos dieną savo artimiesiems šeimos nariams parodė Advento spektaklį „Aukso žirgas“ pagal baltų sakmes. Tai buvo šiltas  ir šviesus vakaras šeimų rate tamsiausiu metų laiku.