Gandrai parskrido

Kovo 25 d. – Gandrinės. Ši diena dar Blovieščiais vadinama. Gandro diena – mūsų senoliams buvo reikšminga šventė. Nuo seno gandras laikomas mitiniu paukščiu, globėju, kilusiu iš žmogaus, kuris neša laimę, gerovę, teisingumą. Pargrįžusius gandrus ir pavasario sutiktuves 1 a klasės mokiniai su mokytoja Asta ir šventės svečiais  pasveikino kovo 27 d. šventėje „Gandrai parskrido“. Šventės svečiai gėrėjosi mokinių nupieštais piešiniais, sukurtais eilėraštukais, mįslėmis, pasakėlėmis. Vaikai padainavo daug nuotaikingų dainelių, pažaidė lietuvių liaudies ratelių, padeklamavo  eilėraščių, papasakojo sakmių, paukščių pamėgdžiojimų, erzinimų, senolių išminties, kuri atsispindėjo posakiuose,  orų spėjimuose, pamokymuose. Nuotaikingai vaidino vaidinimą apie Gandrą Joną ir jo gandrienę, pasaką apie Gandrą ir gervę, varlyčių pokalbį. Pagal gandrinių paprotį visi vaišinosi gandro pyragaičiais. Šventėje buvo įdomu ir mažam ir dideliam. Ačiū sakom muzikos mokytojai Redai Vokietaitienei ir šokio mokytojai Vilijai Sližauskienei, kurios išmokė dainelių ir žaidimų.