„Vieną darbą dirbk, dešimt ant mislių turėk“

2016 m. gegužės 18 d. saulėtą  pavakarę į Alytaus „Sakalėlio” pradinės mokyklos kiemą sugužėjo ne tik visa mokyklos bendruomenė, bet ir buvę mokyklos mokiniai, svečiai. Čia vyko mokyklos organizuojama tradicinė etnografinė mokslo metų baigiamoji šventė  „Vieną darbą dirbk, dešimt ant mįslių turėk”.  Žieduose paskendęs pavasaris įkvėpė šventės idėją ir tematiką – „žolynai”, kuri atsispindėjo mokyklos ir teritorijos puošyboje, renginio scenografijoje, parodoje, amatų „kiemelių” veikloje. Buvo gaminami suvenyrai iš augalų, rišami šiaudiniai „sodeliai”, skanaujama žolelių arbata ir žiedadulkės.

Šventinėje programoje pasirodė 1-4 klasių mokiniai. Šventės „Vieną darbą dirbk, dešimt ant mislių turėk” scenarijų ir scenografiją kūrė muzikos mokytoja metodininkė Reda Vokietaitienė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Veneta Baliukonienė, kūno kultūros mokytoja metodininkė Vilija Sližauskienė, o  įgyvendinti padėjo ir  šventę ruošė mokyklos administracija (direktorė Virginija Vitunskaitė, direktoriaus pavaduota ugdymui Nijolė Kosmačiauskienė, raštinės vedėja Simona Neveckienė) bei visos pradinių klasių mokytojos: Lina Bubnienė, Lina Vaitkevičienė, Lijana Gudaitienė, Gitana Urbelionienė, Alma Aleknavičienė, Irena Matulevičiūtė, Vilma Žilionienė, Jolanta Janavičiūtė, Gražina Gurnevičienė, Laima Aleknavičienė, Asta Lesvinčiūnaitė.

Amatų „miestelyje” , kurį pastatyti padėjo „Sakalėlio” pradinės mokyklos darbuotojai  Donatas Gataveckas ir Nijolė Juškevičienė,  susirinkusius svečius linksmino liaudiškos muzikos kaimo kapela „Ūdra” (vadovė Regina Zabitienė).

Amatų „kiemeliuose” įsikūrė kviestiniai svečiai: sodybos „Avilys” šeimininkai bitininkai Jūratė ir Vilmantas Gecevičiai, kalvis Algirdas Balčius, šiaudinių „sodų” rišėja, mokinės močiutė, ponia Irena, medžio drožėjas mokinės tėtis Artūras Merkinykas, mezgėja-nėrėja Danutė Šilanskienė, Alytaus Dailiųjų amatų mokyklos mokytojai: Danutė Garlavičienė, Regina Rinkevičienė, Ramunė Česynienė, Eglė Liškevičienė bei mokiniai: Živilė Indrašiūtė, Arūnas Masionis, Andrius Rinkevičius, Modesta Tarasauskienė, Alvija Liutitanskaitė. Vilnos vėlimo „kiemelyje” darbavosi pradinių klasių mokytoja metodininkė Lijana Gudaitienė bei surengė veltų iš vilnos mokinių darbelių, kurie atspindėjo lietuvišką žydinčią pievą su gėlėmis, vabaliukais, paukščiais,  parodą. „Žolynų” kiemelyje plušo vyresnioji pradinių klasių mokytoja Gražina Gurnevičienė ir pradinių klasių mokytoja metodininkė  Jolanta Janavičiūtė, juostų pynimo – Lina Vaitkevičienė, keramikos – Svetlana Žadeikienė. Sporto „kiemelyje” varžytuves organizavo ir laimėtojus riestainiais apdovanojo pradinių klasių mokytojos metodininkės – Asta Lesvinčiūnaitė, Laima Aleknavičienė, bei vyresniosios pradinių klasių mokytojos Ramutė Želvienė, Birutė Pangonienė. Šventės dalyvius amatų miestelio „arbatinėje”, kuri įsikūrė mokyklos lauko klasėje, grikių koše, žolelių arbata, bandelėmis ir obuoliais vaišino vyresniosios pradinių klasių mokytojos Gitana Urbelionienė, Vilma Žilionienė, Marija Šakienė, Irena Matulevičiūtė, pradinių klasių mokytoja metodininkė Veneta Baliukonienė. Džiaugiamės, kad į renginį atvyko Alytaus miesto savivaldybės tarybos narys Saulius Janulevičius, kuris ne tik stebėjo šventę, bet taip pat domėjosi mokyklos veikla, rūpesčiais ir galimybėmis. Nuoširdžiai dėkojame šventės dalyviams ir  mokyklos bendruomenei už nuostabią šventę, susitelkimą, nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą. Ši šventė ne tik vainikuoja mokslo metus, bet taip pat įprasmina „Vietos bendruomenių metų” idėją (2016 metai LR Seimo paskelbti Vietos bendruomenių metais). Taip pat norime padėkoti Alytaus Dailiųjų amatų mokyklai už nuoširdų ir geranorišką bendradarbiavimą bei pagalbą.

Šventė „Vieną darbą dirbk, dešimt ant mislių turėk”  užbaigė mokslo metus, tačiau „užsuko ant mislių” naujų darbų, idėjų ir užmojų ratą.

Alytaus „Sakalėlio” pradinės mokyklos direktorė Virginija Vitunskaitė